para TL

Blog Sayfası Açarak Para Kazanma Konuları

Blog

Blog para kazanma tarzı sayfalar ve siteler geçmişte genellikle hobi olarak yapılıyordu. Ancak özellikle son yıllarda blog sayfası ve blog yazarlığı bir kazanç kapısı haline geldi. Boş zamanlarını para kazanmak için değerlendirmek isteyen, maaşına ek gelir sağlamak isteyenlerden tutun da sadece bu işten para kazanarak geçimini sürdüren birçok blogger var. İşin ucunda gelir olması insanları blog yazmaya veya blog sayfası açmaya teşvik eder oldu. Haliyle de blog yazarları en çok hangi konu başlıkları para kazandırır araştırmaya başladı. İyi bir “blog başlığı” (blog konusu) blog sayfalarından gelir elde etmede en önemli rolü üstleniyor.

Dilerseniz ilk önce blog sayfası oluşturarak gelir elde etmenin yollarına bakalım. Şunu da ekleyeyim doğru ve kaliteli içeriklerle blog sayfanızdan günde 150-250 TL bandında paralar kazanmanız çok da zor değil.

Blog Yazarak Para Kazanma Yolları

Eğer hali hazırda bir mağazanız veya iş yeriniz var ise satışını yapmak istediğiniz ürün hakkında detay veren blog yazıları yazarak ürününüzün satışını gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntem direkt satış ve blog para kazanma yöntemlerinden biridir. Ancak satacak ürününüz yok ise; toptancı tarzı firmalarla anlaşıp satacağınız ürünlerden komisyon karşılığı kâr edeceğiniz şekilde Blogunuzda yazı yazarak ürün satışları yapabilir ve para kazanabilirsiniz.

Blog sayfalarından gelir elde edebilmenin bir diğer yolu da sizi ve sayfanızı takip eden sıkı bir kitle oluşturmaktır. Bu yöntem süre olarak oldukça zaman alabilir. Blog sayfanızı oluşturmanızın ardından, yazılarınızı güncel ve organik şekilde istikrarlı olarak paylaşmanız size kalıcı ve bağlı bir kitle oluşturacaktır. Blog yazılarınızda veya blog sayfanızdan vereceğiniz sosyal medya bağlantıları ile kitlenizi Instagram, Facebook, Twitter, Youtube gibi çok önemli platformlara taşıyarak bu mecralarda da kitle sahibi olmaya başlayacaksınız. Böylelikle hem Sosyal Medya hesaplarınızdan sponsorlu veya reklam tanıtımları alacaksınız hem de blog sayfanız reklam işbirlikleri alacak. Tabi bu biraz uzun vadeli ve meşakkatli bir yol. Bu yüzden sabır ve azim oldukça önemlidir.

Birçok kişinin tercih ettiği bir yol da Google Adsense ile reklam tanıtımı yapmaktır. Google Adsense ile yayınlayacağınız reklamlar, blog sayfanızın gelişen trafiği ile birlikte size gelir sağlayacaktır. Google Adsense reklamlarını sayfanıza ekleyebilmek için yazılarınızın tümü organik ve kopya olmayan güncel içerikler olması gerekir.

Para Kazandırabilecek Blog Konuları

Kişisel bakım, Güzellik ve Estetik, Moda Blog yazıları

Hemen hemen tüm insanlar kişisel bakımları ve gereksinimleri doğrultusunda hatta var ise eksiklerini gidermek için bilgi edinmek ister. Örnek verecek olursam; “-sivilce nasıl geçer?” “-saçları hızlı uzatmanın yolları” gibi konularda daima bilgi edinmek isteriz. Hal böyle olunca akla gelen ilk arama motoru Google’a bu tarz soruların cevabını bulabilmek adına yazıyor, arıyoruz…

Özellikle ilgi çeken bir alan da makyaj ile alakalı yazılan bloglardır. Yılın en moda makyaj ürünleri hakkında bilgi vermek veya yeni çıkan bir makyaj malzemesini tanıtan haber veren bir blog yazısı yazmak, okuyucular ve kullanıcılar tarafından çok büyük bir heyecan ile takip edilecektir.

Güzellik dendiğinde akla birçok konu gelebilir. Estetik de bunlardan biridir. “-Burun estetiği fiyatları ne kadar?” diye merak eden birisi salon salon gezmek ya da bu işi yapan yerlere kadar gidip ziyaret etmektense internet üzerinden bilgi arayışına geçmek ister. Bu yüzden blog sayfalarında bu tür bilgi paylaşımları yapıyor olmak son derece önemlidir.

Her zaman ilgi çeken bir alan Moda! Moda hakkında yapılan her türlü içerik, video veya program her zaman büyük ilgi görür. Bu yüzdendir ki her platformda (gerek televizyon gerek sosyal medya) moda hakkında bilgiler bulunur. Kıyafet ve elbise kombinleri, takılar, trend olmuş markalar, kadın / erkek giyim modası, vs… bu gibi önemli konularda blog sayfanızda yazılar yazabilirsiniz.

Evet! Şimdi gelelim yukarıda belirttiğim konular hakkında nasıl para kazanabileceğinize. Bahsetmiş olduğum tüm bu konular potansiyel reklam tanıtım getirisine sahip konulardır. Güzellik ve estetik konusunda yazdığınız yazılar bu işi yapan pek çok estetik ve güzellik salonlarının dikkatini çekebilir ve size reklam alma fırsatını verir. Eğer sayfanızın hit sayısı, trafiği iyi düzeylere gelirse bilindik veya ismini duyurmak isteyen markalar tarafından sayfanızda reklam vermek için oldukça talep göreceksiniz. Ayrıca blog sayfanızda reklam vermek isteyen marka kuruluşlarının kategori ve alan yelpazesi bir hayli fazladır. Kozmetik, mağaza, çanta, ayakkabı, parfüm, şal – eşarp ve daha birçok alan üzerinde marka kuruluşlarıyla anlaşmalar yapabilirsiniz.

Para, Kripto Paralar, Döviz, Finans, Yatırım, Ekonomi ve Borsa Blogları

Günümüzde dijital reklam tanıtım sistemini en yoğun ve aktif şekilde kullanan şirketler özellikle finans piyasasında faaliyet gösteriyor. Dijital Pazarlamayı profesyonel şekilde kullanan bu şirketler başta blog sayfaları olmak üzere neredeyse her dijital mecrada reklam tanıtım yayınları yapıyor. Öyle ki finans vb. konularla ilgili yazılar yazıldığında, yazıda yayımlanan reklam tanıtımların tıklanma olasılığı bir hayli fazla. Biliyorsunuz ki Google Adsense ilgili ve alakalı reklam tanıtımları çıkarıyor insanların karşısına. Böylelikle yatırım düşünen veya özellikle reklam tanıtımı yayınlamak isteyen şirketler blog sayfanızla yakından ilgilenecektir. İlginiz ve bilginiz varsa Para, Kripto Paralar, Döviz, Finans, Yatırım, Ekonomi ve Borsa üzerine bir blog sayfası oluşturup yazılar yazdığınızda reklam tanıtım gelirleriniz gözle görülür şekilde artış sağlayacaktır.

Dizi – Film, Oyun ve Müzik Blogları

Bilgisayar oyunları, bilgisayarlar ve müzik son dönemlerde yoğun bir ilgiye sahip. Hatta bu ilgi son senelerde en popüler seviyelere ulaştı. Hal böyle olunca mobil ya da web oyun yazan, dizi – film sitesi kuranların sayısı bir hayli arttı. Tabi aralarında rekabetin de doğması sonucu sermayelerinin önemli bir ölçüsünü reklama ayırıyorlar. Oyun sever kişilerin sayısının oldukça fazla olması, konuya olan hâkimiyetleri ve araştırmalarından dolayı bu tarz konularda yazılan sayfalarda bulunan reklamlara tıklanma oranlarının da hayli yüksek olduğunu söylemeliyim. Burada değişik bir gelir kaynağı da kişilerin ya da şirketlerin kendi yazdığı mobil – web oyunları hakkında inceleme yazısı yazdırmak adına önemli oranda bir bütçe ayırıyor olmaları. Blog Yazarak Para Kazanmak Dizi – Film, Oyun ve Müzik Blogları ile de gerçekleşebilir!

Teknoloji Hakkında Blog Para Kazanma Yazıları

Yenilenen ve kendini devamlı geliştirmekte olan teknoloji, her alanda bir hayli fazla ilgi görmesi nedeniyle pek çok internet sitesinin en temel konusu durumunda. Teknoloji insan yaşamı sürdüğü müddetçe var olacağından dolayı özgün ve nitelikli şekilde yazılmış blog sayfaları daima bir adım önde olacaktır. Teknoloji alanında blog sayfası oluşturduğunuzda ve bu konuyla ilgili bilgilendirici, soruları cevaplayan ve insanlara aradığını veren yazılar yazdığınızda sayfanızın kitlesi büyük oranda artış gösterecektir. Akabinde ise gerek yazılım şirketleri gerek cihaz üreticileri gerekse de mobil uygulama geliştirici gibi önemli firmalardan reklam tanıtım alma şansınız artacaktır. Teknolojinin barındırdığı uçsuz bucaksız konu başlıkları ile siz de acaba bugün ne yazsam? diye daha az düşünmüş ve zamandan kazanmış olursunuz.

Diyet, Sağlıklı Beslenme Blogları

Sağlıklı bir biçimde kilo verme ya da kilo alma insan hayatında daima en çok önemsenen konulardan birisidir. Sağlıklı beslenme ve daha sağlıklı yaşam ya da diyetler konusunda uzmanlığınız var ise özellikle bu alanda blog yazıları yazmak, sağlıklı tarifler paylaşmak size bir hayli katkı sağlayacaktır. Verdiğiniz bilgilerin doğruluğu ve işe yaraması blog sayfanızda site trafiği için bir hayli etki sağlayacaktır. Kemik bir kitlenizin oluşmasına katkı sağlayacaktır. Bu konularda yazılan yazılar, ilaç firmaları, vitamin firmaları, spor salonları ve diyetisyenler gibi pek çok alandan reklam tanıtım talebi görecektir.

Para kazanabileceğiniz ve ek gelir sağlayabileceğiniz blog başlıklarını ve konularını sizlerle paylaştım. Yine de unutmamanız gereken bir kaç konuya değinmek istiyorum. Kararınız hangi kategori olursa olsun kesinlikle baştan savma bir iş yapmamalısınız. Ciddiyetini ve özgünlüğünü kaybeden hiç bir yazı ve blog sayfası gelişim gösteremez ve para kazanamaz. Bildiklerinizi bütünüyle kendinize özgü bir şekilde ifade ederek yazmalısınız. Rakiplerinizin çok olmasını da göz ününde bulundurarak profesyonelliğinizden taviz vermemelisiniz.

Bir diğer önemli konuda yalnızca burada yazılan kategorilerden para kazanacaksınız diye bir şey yok. Hangi alanda bilgi sahibi olursanız olun, hangi kategoride yazmak isterseniz yazın doğru ve iyi bilgi verdiğinizde hatta alanınızda en iyi olduğunuzda para kazanmama şansınız yok.

Bol şanslar…

Avanspara.com

One thought on “Blog Sayfası Açarak Para Kazanma Konuları

Bir cevap yazın